Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Seks w czasie ciąży


Seks w czasie ciąży


W dalszym ciągu, chociaż nie wiadomo z jakiego powodu, temat seksu w czasie ciąży stanowi temat tabu. A przecież samo poczęcie było wynikiem miłości i kontaktów seksualnych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że i w czasie ciąży libido partnerów nadal ma coś do powiedzenia.Pojawia się również bardzo wiele pytań i wątpliwości na temat tego czy seks w ciąży jest bezpieczny, czy nie zagraża on ani matce, ani dziecku. Innym aspektem jest również samo psychiczne nastawienie partnerów. Czy kobieta w czasie ciąży będzie miała ochotę na seks, czy będzie potrafiła poczuć się atrakcyjnie i wreszcie, czy mężczyzna nie będzie miał żadnych zahamowań.


Po pierwsze, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo nie ma żadnych przeciwwskazań do współżycia w czasie od poczęcia do porodu. Ze względu na to, że w tym czasie zmienia się diametralnie ciało, a także psychika kobiety, każdy z trymestrów ciąży będzie inaczej wyglądał, jeżeli chodzi o sferę seksualności partnerów.


W pierwszym trymestrze, czyli w czasie pierwszych trzech miesięcy, kobieta w ciąży najczęściej nie ma ochoty na zbliżenia. Jest to spowodowane przede wszystkim typowymi dolegliwościami, takimi jak nudności, wymioty, zmęczenie, nadwrażliwość piersi. Nie jest to oczywiście regułą, mimo iż takie zachowanie występuje u większości kobiet. Są i takie panie, które w pierwszym okresie ciąży czują się bardzo dobrze, objawy są delikatne i nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Część z nich stwierdza nawet, że dzięki większej wrażliwości piersi i ukrwienia narządów płciowych, a także zmianom hormonalnym, przeżywa o wiele większą przyjemność podczas stosunku.


Trymestr drugi to czas o wiele radośniejszy dla kobiety. Oswoiła się ona już ze świadomością bycia mamą, nauczyła się akceptować zmiany zachodzące w swoim organizmie, a nieprzyjemne dolegliwości znacznie się uspokoiły. W tym czasie pary najchętniej współżyją, ponieważ niewielki jeszcze brzuszek również nie przeszkadza we wspólnym obcowaniu.


Trymestr trzeci, ostatni to czas kiedy brzuch kobiety jest już pokaźnych rozmiarów. Przyszła mama wyczuwa dość silne ruchy dziecka i często musi korzystać z toalety. To czas kiedy libido znów gwałtownie spada. Dodatkowo dochodzi stres związany z obawą przed porodem, bólem i pojawienia się na świecie dziecka, nowych obowiązków, odpowiedzialności. Jednak i w tym czasie znajdują się pary, które nadal czerpią przyjemność z seksu.


Należy pamiętać o tym, że nie ma opcji, aby partner zrobił krzywdę dziecku. Stosunek powinien jednak być delikatny, a penetracja nie tak głęboka. Nie wolno również wybierać pozycji, w czasie których możliwy byłby ucisk na brzuch.


Zawsze jednak konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Nie należy bać się zadawać nawet najbardziej intymnych pytań. Najważniejsza jest pełna świadomość. Jeżeli ciąża jest w jakiś sposób zagrożona, lekarz z pewnością odradzi współżycia seksualnego.


Głosuj (0)

malina50
03:17:15 10/05/2013                         Powrót/KomentujNasze pomysły na zmiany
Strona Główna
Było tu 2538 osób


Księga Gości 0
Dodaj do Księgi


2013
Maj
Kwiecień
Dodaj do Ulubionych